Visit Us On Facebook
 

W tym wpisie chciałabym zwrócić szczególną uwagę na higienę. Dokładnie tak teraz będzie troszkę pogadanki na temat higieny podczas wykonywania stylizacji paznokci. Jest to niezwykle istotna, mega ważna sprawa.

Wyobraźmy sobie że przychodzimy do naszej znajomej która zajmuje się ,, stylizacją paznokci” i widzimy że nie posiada ona zbyt dużego zaplecza (tzn. dwa pilniki jednorazowe i to by było na tyle). Wszystko ładnie pięknie do momentu gdy przed nami nie korzystał z jej usług nikt inny a to właśnie my mamy ten zaszczyt i po raz pierwszy zostaną na nas użyte wspomniane pilniki.

Sprawa wygląda nieco gorzej gdy przed nami ktoś inny korzystał już z usług naszej koleżanki i w ramach oszczędności i niewiedzy ,,stylistki paznokci” mamy zaszczyt być potraktowani już użytymi pilnikami wtedy grzybica paznokci może zawitać do nas na bardzo długo. Wiele osób nie zwraca na to najmniejszej uwagi A JEST TO BARDZO WIELKI BŁĄD!!! Nigdy nie powinnyśmy skorzystać z usługi takiej osoby nawet jeśli zaproponuje nam stylizowanie paznokci za free (nie jest to niesamowita okazja ażeby cieszyć się pięknymi darmowo wykonanymi paznokciami – jest to mianowicie nic innego jak zaproszenie dla masy grzybów, bakterii itp. gości).

Zawsze możemy poprosić aby pilniki zostały wymienione na inne nowe – jednak gdy nie ma takiej możliwości dokończmy herbatkę i zmykajmy jak najdalej z tego miejsca oczywiście jeśli nie chcemy nabawić się poważnych schorzeń płytki paznokciowej.

Pozornie piękne i zadbane paznokcie mogą być wylęgarnią różnorodnych bakterii które przeniesione na inną płytkę paznokcia mogą wywołać istną rewolucję. Wiele początkowych ,,stylistek” zapomina o tak istotnym szczególe jak higiena. 

Nigdy nie można pozwolić na to aby z tych samych produktów korzystała inna osoba!!! Natomiast jeśli posiadamy produkty wielokrotnego użytku powinny one zostać bardzo starannie po każdym użyciu odpowiednio zdezynfekowane i przechowywane tak aby bez obaw mogły zostać ponownie użyte.

Ostrzegam przed taką stylizacją gdyż może ona przynieść więcej szkody niż pożytku.

W swoim atelier pomimo tego że również stylizację wykonuję w domu dbam o to aby produkty których używam były zawsze odpowiednio zdezynfekowane (wysterylizowane) i przechowywane.

Nie dopuszczam nawet myśli że mogłabym użyć tego samego pilnika na kilku różnych osobach. Osoby które potrafią sobie to wyobrazić radzę omijać :) dla własnego zdrowia i bezpieczeństwa. 

Dlatego też jednym z pierwszych produktów które zagościły w moim domu był preparat do dezynfekcji AHD 1000 – preparat ten zwalcza wiele grzybów i bakterii które mogą pozostać na przyborach wielokrotnego użytku. Produkt ten może być stosowany bezpośrednio na skórę rąk aby ją odpowiednio odkazić jednak polecany jest głównie do dezynfekcji narzędzi medycznych. Produktu tego używam wyłącznie do dezynfekcji przyborów wielokrotengo użytku którymi się posługuję :)

AHD-1000Oczywiście po dokonaniu dezynfekcji warto również odpowiednio przechowywać narzędzia. Nic nie da wykonywanie tego procesu jeśli np. cążki do skórek leżą razem z używanymi pilnikami czy też zbiera się na nich bezpośrednio kurz.

Osobiście korzystam z samoprzylepnych sterylnych woreczków. Dzięki temu całość jest utrzymana w odpowiedniej czystości aż do momentu gdy zawita nowy gość.

torebkiZdezynfekowane  narzędzia to początek warto również przed przystąpieniem do pracy każdorazowo zdezynfekować zarówno swoje dłonie jak i dłonie naszych znajomych którym mamy zamiar stylizować paznokcie nie ma znaczenia czy nakładamy tylko zwykły lakier na naturalną płytkę paznokcia czy też wykonujemy paznokcie żelowe. Zasada zawsze jest taka sama higiena podstawą dlatego też stawiamy ten proces na najwyższym miejscu.

Ja do tego celu używam następującego produktu który działa zarówno grzybobójczo jak i bakteriobójczo STERILLHAND.

dezynfekcja1Pamiętajmy o swoi m zdrowiu oraz o zdrowiu naszych znajomych oraz potencjalnych klientek!

W kolejnych wpisach pojawi się więcej szczegółowych informacji na temat higieny…

 Zostaw odpowiedź


<= Skopjuj Ten Kod

<= Wklej Kod Tutaj