Visit Us On Facebook
 

Bardzo głośno ostatnio jest na temat stylizacji paznokci metodą hybrydową.

Jak dla mnie jest to genialne rozwiązanie dosyć szybki zabieg :) a efekty utrzymują się nawet do 4 tygodni oczywiście jeśli wszystko jest ok z naszymi paznokciami (przeciwwskazania znaleźć można tutaj).

Lakier hybrydowy to nic innego jak połączenie lakieru (jego lepszych składników) do paznokci z żelem (jednak nigdy nie należy samodzielnie mieszać tych dwóch produktów ponieważ mogą nam powychodzić cuda – w tym przypadku lepiej zdać się na oryginalne produkty).

Bardzo ważne jest to że niewątpliwą zaletą lakieru hybrydowego jest bardzo znikoma ingerencja w naturalną płytkę paznokcia dlatego też bez obaw można stosować go nawet u kobiet ciężarnych (sam produkt jest praktycznie bezwonny).

Nakładając lakier hybrydowy najlepiej delikatnie zmatowić płytkę paznokcia (ZMATOWIĆ NIE PIŁOWAĆ !!!).

Dzięki specjalnej formule lakier ten musimy utwardzić w lampie UV bądź też w lampie LED ( lakier hybrydowy niestety nie wyschnie tak jak zwykły lakier do paznokci). Proces utwardzania w lampie prowadzi do tego że hybryda nabiera niezwykłej trwałości oraz połysku. Jest to niezwykle innowacyjna metoda alternatywa do kolorowych dotychczas niezwykle popularnych żeli kolorowych.

Zaletą tego typu lakieru jest niewątpliwie również to że można go w łatwy sposób usunąć z paznokcia. Wystarczy tylko folia i płyn na bazie acetonu oraz ok. 5 minut aby warstwa kolorowego lakieru hybrydowego zaczęła się złuszczać (nigdy jednak nie warto robić tego samodzielnie w domu jeśli nie dysponujemy specjalistycznymi produktami – możemy wtedy uszkodzić naturalną warstwę paznokcia).

W zależności od tego jaka lampa została użyta do utwardzenia lakieru hybrydowego proces całej stylizacji może nieco się wydłużyć. Oczywiście wszystko zależy również od tego czy zastosowane zostały dodatkowe zdobienia czy też tylko jeden kolor.

lakier-hybrydowyŚrednio czas trwania zabiegu nałożenia lakieru hybrydowego może trwać od 1 do 1,5 godziny). Czas trwania zabiegu oczywiście uzależniony jest również od tego czy wykonywane były uprzednio paznokcie żelowe czy lakier został położony na naturalną płytkę jest to istotne.

Większość lakierów hybrydowych nie zawiera toksycznych składników (nie orientuję się jednak czy tańsze podróbki i odpowiedniki ich nie zawierają). Lepiej wybierać znane marki by mieć pewność co nakładane zostaje na nasze paznokcie. Lakiery hybrydowe nie powinny doprowadzać do stanów alergicznych.

Lakiery hybrydowe w porównaniu do lakierów zwykłych są bezpieczne i nie szkodliwe.

Jeśli odwiedzamy naszą znajomą która wykonuje manicure hybrydowy pamiętajmy ze bez względu na to czy ma tylko garstkę ,,klientek” czy też cała masę NIEZWYKLE WAŻNA JEST HIGIENA!!!

Zawsze warto zapytać również o produkty na których pracuje (czy nie są to aby chińskie słabej jakości odpowiedniki które niestety nie będą tak trwałe jak oryginały).

Wiele osób hobbistycznie wykonujących stylizacje w domowych warunkach niestety korzysta z takowych zamienników a to znacznie wpływa na jakość i trwałość wykonania.

 Zostaw odpowiedź


<= Skopjuj Ten Kod

<= Wklej Kod Tutaj