Visit Us On Facebook
 

 W jaki sposób odpowiednio dobrać podkład hmmm istnieje wiele teorii na ten temat.  Wiele ekspedientek pracujących w sklepach kosmetycznych nie potrafi niestety fachowo doradzić nam w sprawach odpowiedniego doboru kolorystycznego podkładu.

Bardzo często patrząc na naszą buzię dobierają ,,odpowiedni” dla nas odcień kolorystyczny podkładu – gdy na naszej buzi widnieje już makijaż – niestety taki właśnie sposób jest kary godny. Tak dobrany podkład z pewnością nie przypadnie nam do gustu przy pierwszym jego nałożeniu.

Testujemy podkład na nadgarstkach…

Szczerze…, przez wiele lat wybierałam podkład testując go na nadgarstku – dokładnie w taki sposób postępuje bardzo wiele kobiet. Odcień podkładu sprawdzany właśnie w taki sposób może skutkować późniejszym niezadowoleniem z zakupów i tak też było praktycznie zawsze. I nie ma tutaj znaczenia czy testujemy odcienie na jego zewnętrznej czy wewnętrznej stronie.

Gama kolorystyczna podkładów testowanych właśnie w ten sposób może przedłożyć się na nasz nieudany zakup i wielkie rozczarowanie po powrocie do domu.

A więc tak jak to zrobić, aby z zakupów wyjść z idealnym kolorem podkładu? – już piszę…

Na zakupy warto ze sobą zabrać chusteczki nawilżające dzięki temu możemy oczyścić naszą skórę po wielu próbach (w wielu sklepach kosmetycznych jest to standard – można tam znaleźć takowe chusteczki).

Dzięki takiemu przygotowaniu nie będziemy musiały zastanawiać się w jaki sposób oczyścić nasze dłonie – najczęściej decydujemy się na dokonanie takowego zakupu – zupełnie niepotrzebnie gdyż w domu możemy mieć już kilka paczek takich chusteczek nabytych w podobnych sytuacjach :)

Najlepszą według mnie metodą sprawdzania odcieni podkładów jest nakładanie próbek na granicy przejścia pomiędzy naszą żuchwą a szyją.

Należy jednak pamiętać że najlepsze efekty (i tylko wtedy stosowanie tej metody ma sens) osiągniemy, gdy testujemy podkłady na oczyszczonej skórze – bez makijażu.  Właśnie taki sposób dobierania podkładu daje nam praktycznie 100% pewność, że dokonałyśmy słusznego wyboru.

Testowanie podkładu powinno się rozpocząć od tego, iż poprosimy o podanie nam trzech tonacji w danej gamie kolorystycznej (najlepiej aby były to podkłady o podobnym działaniu różnych marek) – dzięki temu wybierzemy dla siebie najodpowiedniejszy odcień.

Jak to zrobić najlepiej – nakładamy na przejście pomiędzy żuchwą a szyją trzy tonacje kolorystyczne dzięki temu mamy natychmiastowe porównanie i w większości przypadków możemy już wybrać odpowiedni dla nas kolor podkładu.

Aby jednak to zrobić czeka nas jeszcze jeden bardzo ważny krok mianowicie warto poprosić o lusterko z którym możemy podejść do witryny sklepowej i o ile jest to możliwe zerknąć na odcienie bezpośrednio przy świetle dziennym (oświetlenie sklepowe może nieznacznie zafałszować nasz wybór).

Pomyślicie sobie na pewno jak to będzie wyglądało, gdy będę latała po sklepie z lusterkiem i szukała światła dziennego hmmm. Może dla innych klientów będziecie to w tym momencie wyglądało dziwnie, ale gwarantuje Wam, że przy następnej wizycie pokuszą się o zrobienie tego samego.  Warto w taki sposób zaszaleć podczas zakupów :)

Pamiętajmy, że na wykonanie makijażu nie składa się tylko podkład, lecz również inne kosmetyki. Dlatego też, jeśli wybierzemy zbyt ciemny odcień podkładu całość stworzy na naszej buzi maskę i nieestetyczny wygląd (efekt ciężkości).

Niestety zdarza się, że nie możemy dobrać odpowiedniej tonacji kolorystycznej podkładu, ponieważ mamy nietypowy odcień karnacji – również na to jest sposób. Warto spróbować zmieszać dwa odcienie ze sobą (należy jednak pamiętać, aby mieszać ze sobą tylko podkłady tej samej marki danej serii).

WAŻNE!!! Podczas wyboru podkładu nigdy nie sugeruj się nazwą tonacji – niestety odcienie w różnych markach/seriach nie są spójne, dlatego też odcień np. IVORY marki X może znacznie różnić się od odcienia IVORY marki Y.

Kupując podkład w taki sposób popełnimy wielki błąd – później mamy zatrzęsienie różnorodnych aukcji gdzie to wiele osób chce po prostu w jakiś sposób odzyskać część zainwestowanych nietrafnie przez siebie pieniędzy.

Jeśli kupiony podkład był z ,,górnej półki” jest to dla nas bardzo niekomfortowa sytuacja. Dlatego też przed zakupem każdej nowości w naszej kosmetyczce przez strony internetowe warto wcześniej skorzystać z próbek – bądź też zapoznać się z produktem w stacjonarnym sklepie kosmetycznym pomoże nam to ograniczyć rozczarowania :)

Mam nadzieję, że wpis okazał się pomocny :) Zapraszam tym samym do dzielenia się Waszymi opiniami w komentarzach.

 Zostaw odpowiedź


<= Skopjuj Ten Kod

<= Wklej Kod Tutaj